Головна » Статті » Практика

Введення електрики в дачний будинок
Вводи повітряних ліній електропередачі в будівлі ділять на дві ділянки: відгалуження від повітряної лінії до вводу - ділянка проводів від опори ВЛ до вводу в будинок; введення в будівлю - ділянка від ізоляторів на зовнішній стіні будівлі до ввідного пристрою всередині будівлі. Якщо відстань від опори ВЛ до будівлі більше 10 м, то для ослаблення натягу проводів необхідно встановлювати підставну опору.

Відгалуження від повітряної лінії до введення в будови довжиною до 25 м, а також внутрішньодворові мережі слід виконувати ізольованими проводами або кабелем, прокладених на тросу або в землі. Перетин проводів у відгалуженні повинно бути не менше 6 мм2 (при довжині до 10 м не менше 4 мм2) для міді і не менше 16 мм2 для алюмінію. Перетин жил кабелю - не менше 4 мм2 для алюмінію та 2,5 мм2 для міді. Відстань від проводів відгалуження до землі має бути не менше 6 м, у проїжджої частини і всередині дворів не менше 3,5 м, а відстань від землі до ізолятора вводу в будинок - не менше 2,75 м (рис.1).

Відгалуження від ВЛ виконують також кабельними лініями. У цьому випадку кабель прокладають по опорі до переходу його в траншею. Від випадкових механічних пошкоджень кабель захищають трубою або іншою конструкцією на висоту до 2 м. Провід зовнішньої електропроводки розташовуються або захищаються таким чином, щоб вони були недоступні для дотику. Провід, прокладені відкрито горизонтально по стінах, повинні перебувати на відстані не менше: над балконом, ганком - 2,5 м; над вікном - 0,5 м; під балконом - 1,0 м; під вікном (від підвіконня) - 1, 0 м; при вертикальній прокладці - до вікна - 0,75 м, а до балкона - 1,0 м. При підвісці проводів на опорах біля будівель відстань від проводів до балконів і вікон повинно бути не менше 1,5 м.

Вводи через стіни будинків отримали широке застосування, вони прості у виконанні, завжди знаходяться в полі видимості, зручні при обслуговуванні. При вводі в будинок ізолятори встановлюють на гаках (рис.2, б). Відстань між проводами у вводів, а також відстань від проводів до виступаючих частин будівель повинно бути не менше 200 мм. Кінцеві кріплення алюмінієвих багатодротяних проводів марок А-25 .. А-50 виконують плашкових затискачами типу ПАБ із залишенням кінця дроту завдовжки не менше 200 мм для підключення вводу (рис.2, в). Допускається кінцеві кріплення проводів виконувати бандажної в'язкою з дотриманням розмірів і числа витків, зазначених на рис.2, м. Неприпустимо приєднання проводу введення безпосередньо до натягнутого дроту відгалуження, так як це сприяє обриву проводів відгалуження.

Вводи в будівлі виконують тільки ізольованими проводами. Кожен провід укладають в окрему гумову ізоляційну трубку, як показано на рис.2, а. На кінці трубок з зовнішньої сторони будівлі встановлюють порцелянові воронки таким чином, щоб вони знаходилися на одній осі і були рознесені одна від одної в цегляних стінах на 50 мм, в дерев'яних стінах на 100 мм. Всередині будівлі на трубки надягають втулки. Отвори в стіні закладають алебастровим або цементним розчином. Проходи через стіни в трубках повинні виконуватися з ухилом назовні, таким чином, щоб вода не могла накопичуватися в проході або потрапляти всередину будівлі. Після прокладки проводів вхідні отвори воронок і втулок заливають ізоляційної масою, бітумом. Введення в будову належить виконувати кабелем в негорючої оболонці перетином не менше 4 мм2 для алюмінію та 2,5 мм2 для міді або ізольованими проводами тих же перерізів.

Вводи через трубостойки виконують у тих випадках, коли висота будівлі не дозволяє забезпечити встановлені ПУЕ вертикальні габаритні розміри. За способом закріплення і проходу всередину будівлі трубостойки розрізняють: введення трубостойки через стіну; введення трубостойки через дах.

Введення трубостойки через стіну (рис.3) більш зручний. При монтажі трубостояків стежать за тим, щоб нижній горизонтальний кінець труби був встановлений з ухилом 5 градусів назовні, в нижній точці вигину просвердлюють отвір діаметром 5 мм для виходу вологи.

Введення трубостойки через дах застосовують у тому випадку, якщо відстань від поверхні землі до низу трубостойки, яка встановлюється на стіні, виявляється менше 2 м. Особливу увагу приділяють якості монтажу проходу через покрівлю і його гідроізоляції.

Перед установкою в трубостойки затягують сталевий дріт для подальшого протягування проводів. Верхній кінець трубостойки двома відтяжками з круглої сталі діаметром 5 мм кріплять до стіни або до крокв даху. Всі болтові кріплення уводів повинні виконуватися з застосуванням пружних шайб, що оберігають гайки від самовідкручування при розгойдуванні трубостояків і проводів вітром. Болтові з'єднання змазують захисної змазкою або технічним вазеліном. Відстань від самого нижнього провідника введення через трубостойки до даху повинна бути не менше 2,5 м. Забороняється прокладати голі або ізольовані дроти по дахах житлових будинків.

Вводи в будівлі кабелем. Від опори до стіни будівлі кабель прокладають в траншеї глибиною 0,7 м. У фундаменті будівлі пробивають отвір для введення кабелю. Введення виконують в трубі. Діаметр труб вибирають з розрахунку 1,5-2 діаметра кабелю, але не менше 50 мм. Укладають труби з ухилом назовні в траншею і гідроізолюють так, щоб виключити потрапляння води в будинок. Глибина закладання труб не менше 0,5 м. Із внутрішньої сторони будівлі труба повинна виступати на 50 мм, а з зовнішньої на 600 мм від фундаменту.

В одній трубі прокладають тільки один кабель. Якщо в будівлю вводиться або виводиться кілька кабелів, то кількість труб повинно відповідати їх кількості. Кабелі, що прокладаються вздовж будинку, повинні розміщуватися в траншеї не ближче 0,6 м від фундаменту. У введення в будівлю в траншеї завжди залишають запас кабелю (приблизно 1 м) на випадок повторної обробки кінців, який укладають півколом з радіусом 1 м (забороняється запас укладати кільцями). Глибина закладення не менше 500 мм з обов'язковим покриттям цеглою або бетонними плитами. Місця виходу кабелю з труби ущільнюють розчином цементу з піском, глиною або кабельної пряжею, змоченою маслом.

Категорія: Практика | Додав: ZIDAN (2011-02-17)
Переглядів: 4371 | Теги: електропередачі | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]