Головна » Статті » Практика

БУДІВНИЦТВО БУДИНКУ БУРІННЯ СВЕРДЛОВИНИ НА ВОДУ
Багато хто з нас, втомившись від постійної метушні міського життя, приймають рішення про покупку ділянки за містом для відпочинку родиною по вихідних і влітку серед ароматів квітучих трав, а не пилу мегаполісу. Але така покупка завжди тягне за собою безліч дрібних (і не дуже дрібних) проблем. Треба знайти гроші на будівництво хоча б невеликого дерев'яного будинку або котеджу, подбати про газопостачання, каналізації, електриці ... Але головне, що повинен бути забезпечений ділянку практично відразу після покупки - це вода. Її потрібно багато і для найрізноманітніших потреб - закладки фундаменту, зведення каркаса будинку, проживання будівельників, поливу рослин. А коли ваш будинок, нарешті, буде побудований, і ви переїдете в нього на літо, потреби у воді зростуть ще більше. І це стає справжньою проблемою для тих, чиї ділянки розташовані далеко від міських ліній водопостачання. Єдиний вихід в такій ситуації - бурити свердловину на воду.

Тим, хто шукає економних рішень, можна порадити пробурити свердловину дрібну або викопати колодязь. Спочатку доведеться викликати фахівця - лозоходцем - який оцінить, на якій глибині знаходиться водоносний грунт і чи можливо буріння неглибокої свердловини на вашій ділянці. У Підмосков'ї глибина водоносного шару складає, як правило, до 30 метрів, що дозволяє фахівцю в більшості випадків "дати добро" на проведення робіт. Тепер справа за малим - знайти фірму, що надають послуги з буріння свердловин або діяти самостійно (скооперувавшись з сусідами), взявши напрокат установку для буріння. Така установка працює або шнековому методом, або за методом гідробуренія оборотною водою. У першому випадку бур руйнує породу, а сталева стрічка, навита навколо бурової штанги (шнек) піднімає її на поверхню. У разі гідробуренія вода подається за допомогою насоса із спеціального резервуара, через отвори в бурі входить в контакт з породою і витісняє її на поверхню. Другий спосіб трохи швидший, і дозволяє отримати свердловину глибиною 30м за 3 дні. Продуктивність свердловини "на пісок" залишить від 1 до 3 кубометрів на годину, що повністю задовольнить господарсько-побутові та гігієнічні потреби сім'ї з 6 чоловік, що проживає в двоповерховому котеджі.

На кінці свердловини обов'язково необхідно встановити сітчастий фільтр. Це робиться для того, щоб затримати і обложити суспензія з піску і глини, що міститься у воді з піщаного водоносного горизонту. Термін служби фільтра - від 3 до 10 років (все залежить від якості води і кількості домішок). Після закінчення цього терміну фільтр потрібно буде очистити за допомогою, який створює в свердловині тиск і проштовхує воду через фільтр зворотним струмом, "вимиваючи" бруд. Після очищення фільтр може прослужити ще років п'ять. Проте, якщо вода зі свердловини поганої якості, а сама свердловина замулюється, то вийти з ладу повністю він може і через 3-5років експлуатації.

Взагалі ж, нерідко буває так, що вода з піщаного водоносного горизонту страждає якістю. Це й не дивно - залягаючи на такій малій глибині, цей водоносний шар має зв'язок з поверхневими водами, і в місцях з поганою екологією виявляється просто нашпигований різними шкідливими домішками, що роблять воду непридатною для пиття. Це звичайна ситуація в районах, де на прилеглих територіях йдуть будівельні роботи, є звалища, проходять автотраси і т.д. Тому жителям Підмосков'я, пробурила у себе на ділянці піщану свердловину, рекомендується раз на рік здавати аналізи води (це можна зробити в ЦГСЕН - колишньої СЕС, службах екологічного контролю або будь-якої хімічної лабораторії, яка працює по госпрозрахунку). Але ще краще, щоб дійсно забезпечити себе і отримувати з свердловини гарантовано чисту воду, прийняти рішення про буріння свердловини артезіанської. Ця свердловина (звана на професійному жаргоні бурильників свердловиною "на вапняк") прослужить вам 50 і більше років і буде давати воду до тих пір, поки не зносяться її обсадні колони. До речі, у Підмосков'ї є кілька артезіанських свердловин, без ремонту працюють з 50-х років минулого століття і дають воду відмінної якості.

Звичайно, глибина артезіанської свердловини виявиться набагато більшою, ніж свердловини "на пісок". Вапняковий водоносний горизонт залягає у Підмосков'ї на глибині 50-200м. На такій глибині ефективним виявляється тільки використання установок для гідробуренія, причому на роботу потрібно не менше 10 днів. При діаметрі 159мм продуктивність артезіанської свердловини складе 5 кубометрів на годину, що цілком достатньо для забезпечення потреб великого заміського будинку. Вода з артезіанської свердловини набагато чистіше, ніж вода з колодязя або дрібної скажіни. Вона смачна і її можна пити, вона не містить домішок, тому не потрібна установка спеціальних фільтрів. Але навіть артезіанська вода в Підмосков'ї "страждає" такими проблемами як підвищений вміст заліза і солей жорсткості, так що її доведеться додатково очищати побутовими фільтрами, встановленими на вході в будинок.

Для будь-якої свердловини - "на вапняк" або "на пісок" - потрібно насосне обладнання, щоб піднімати воду на поверхню. Найпростіші насоси, які можуть застосовуватися в дрібних свердловинах - ручні. Вони коштують приблизно 100 доларів і піднімають на поверхню воду з глибини 8-15м. Однак більш зручною в експлуатації є комплексна система, що складається з заглибного насоса й гідропневматичного бака. Ця конструкція дозволяє при активному заборі води направляти її безпосередньо в будинок, а, коли забір води припиняється, створювати стратегічний запас на майбутнє, закачуючи воду в бак до максимального тиску. При цьому для піщаної свердловини, вода з якої може несподівано "піти", необхідно обов'язково передбачити систему захисту насоса від сухого ходу - тоді з'являється гарантія того, що він не перегріється і не згорить, перекачуючи повітря замість води. Звичайно, незайвим буде передбачити захист насоса і від кидків напруги в електромережі. Адже коштує він досить дорого - до 800 доларів.

Над свердловиною встановлюють колодязь, а труби від неї до будинку прокладають на глибині 1,5 м (тобто нижче глибини промерзання), що забезпечить надійне водопостачання будинку в зимовий період. Фільтри, установлювані на вході в будинок, підбираються в залежності від лабораторних показників води, отриманих при її аналізі (а аналіз - процедура обов'язкова і проводиться буровиками відразу після закінчення робіт). Може знадобитися установка відразу декількох фільтрів - грубої очистки, обезжелезівающіх, зм'якшуючим і т.д. Вони, як правило, обходяться покупцям недешево (комплект з 3-4 фільтрів - 500-1000 доларів), тому доцільно виконати розведення інженерних систем в будинку таким чином, щоб добре очищена вода надходила лише на питні потреби і для приготування їжі. Господарські ж потреби цілком реально задовольнити за допомогою мінімально очищеної технічної води.

Категорія: Практика | Додав: ZIDAN (2011-01-31)
Переглядів: 8185 | Рейтинг: 2.3/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]