Головна » Статті » Практика

КАМІН для дачного будинку
Напевно, багато людей, які володіють заміським або дачним будинком, ще при його плануванні радилися з будівельниками, якого виду камін побудувати у вітальні, або при покупці обирали будинок вже з каміном. Чи можна це назвати віянням із Заходу, надивилися ми серіалів? Можливо. Адже стали ж люди називати своїх дітей іменами улюблених героїв мильних опер. Але це абсолютно не важливо. Адже є такі речі, до яких швидко звикаєш, і вони стають частиною тебе, твого життя.

Камін як раз і є такою річчю, на який відразу варто звернути увагу при проектуванні будинку. Якщо архітектор, який не обізнаний про те, що в будинку планується камін, або ніколи не будував такого роду будинків, то навряд чи у Вас що-небудь з цього вийде. Будівництво будинків будівництво камінів тісно пов'язане між собою. Після спорудження будинку буде технологічно важко виправити ситуацію, адже для каміна ще потрібен і димохід.

Вникнемо трохи в історію. Чи є камін екзотикою? Для Західної та Східної Європи він раніше служив для опалення і навіть для приготування їжі. Вас це трохи здивувало? Камін має відкриту топку і може досить швидко обігріти приміщення в м'яких кліматичних умовах і заодно приготувати їсти. Це стосується країн, де немає суворих зим, на відміну від нашої країни, де така ось відкрита топка просто могла б вважатися марнотратством. Ми використовуємо для цих цілей наші класичні печі з закритими топками.

Навіть науково-технічна революція не змогла повністю витіснити таке опалювальний пристрій як камін. Хоч і з'явилася величезна безліч електричних обігрівальних приладів, камін, який своїм зовнішнім виглядом і відкритим полум'ям просто заворожує, може назавжди увійти і в нашу історію, якщо вже цього не зробив. Зараз майже ні один заміський будинок не обходиться без такого приємного споруди у вітальні як камін.

Перш ніж обладнати свій будинок каміном, слід чітко усвідомити, що опалюватися тільки лише одним каміном, не вийде. Обов'язково потрібно або побудувати піч, або підвести газове опалення. З одним лише каміном буде холодно, а електроустаткування буде обходитися дорожче, ніж газове. Швидше, каміни на наших дачах служать для краси, ніж для обігріву та приготування їжі.

Так для чого ж потрібен тоді камін у заміському будинку, якщо відчутної користі від нього немає, якщо він не нагнітає тепло, а тільки обігріває тоді, коли горить полум'я? А все тому, що камін облагороджує приміщення, створює ефект розкоші та індивідуальності внутрішнього інтер'єру Вашого дому. Якщо Ви все-таки визначилися з тим, що камін Вам все ж таки необхідний, то варто подумати і про його місцерозташування в будинку.

Де він розташовуватиметься
- справа цілком Ваше. Не можна сказати, що каміни треба ставити строго у вітальні і строго на першому поверсі, тому що потрібно поважати смак не лише свій, а й інших людей. Це справа суто індивідуальна і залежить тільки від смаків замовника. Але не забувайте і про те, що слід також враховувати і думку будівельників, тому що не всі місця в будинку можуть сприятливо "співпрацювати" з Вашим каміном. Побудований на протязі камін, буде диміти.

Для того щоб правильно вибрати місце для каміна, потрібно знати, які типи камінів бувають взагалі. А вони бувають фронтальними, або околостеннимі, відповідно розміщуючись біля стіни, кутовими (назва говорить сама за себе) і що стоять окремо, тобто не торкаючись стін. Перші два типи істотно економлять площу приміщення, чого не можна сказати про останній. Але, от саме останній, і є більш ефективним у плані тепловіддачі, тому що його форма в основному кругла і тепло від нього йде у всі сторони.

Категорія: Практика | Додав: ZIDAN (2011-01-31)
Переглядів: 4025 | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]