Головна » Статті » Практика

Організація каналізації в заміському будинку
Необхідність каналізації в заміському будинку

Вже минули ті часи, коли відсутність каналізації в заміському будинку сприймалося як щось цілком буденне і нормальне. На сьогоднішній день ефективно діюча каналізація - це не показник комфортності житла, а одна з необхідних інженерних систем, наявність якої мається на увазі за умовчанням. З іншого боку, якщо в місті для організації каналізації достатньо підключитися до вже розвиненій інфраструктурі, то за межами міста ситуація набагато гірша. Як правило, потрібна організація автономної каналізації або підключення до загальної каналізації дачного або котеджного селища.

Каналізаційна система може бути двох основних типів: зовнішня, коли основне завдання - це відвести відходи від будинку і передати їх в магістральну лінію для подальшого очищення в промислових масштабах і локальна каналізація, зазвичай проектована під конкретний заміський будинок і служить для утилізації та знешкодження середовища без централізованого відводу.

Розглянемо всі плюси і мінуси різних варіантів організації каналізації в заміських будинках і на дачах.

Вигрібна яма: дешево і сердито

Вигрібна яма - це найбільш просте технологічне рішення, яке дозволяє з мінімальними витратами організувати відведення забрудненої води. По суті, вигрібна яма являє собою спеціально укріплений колодязь, що виконується з різних стійких матеріалів (наприклад, залізобетонних кілець). Принцип пристрою досить простий: забруднена вода потрапляє по трубах з будинку в яму, де залишаються самі забруднюючі домішки. Вода ж, проходячи через шар грунту, рівномірно розподіляється під землі. Таким чином, заповнення вигрібної ями може тривати досить довго. При достатньому рівні заповнення викликається спеціальна ассенізаторской машина, яка проводить спустошення ємності і тим самим готує яму до нового циклу роботи. Обсяг зазвичай розраховується з показника 0,5-1,5 кубометра на людину. Вигрібна яма вимагає дуже економного використання води.

Слід відзначити кілька важливих недоліків цієї технології:

- Неприємний запах від ями;

- Біохімічне забруднення ділянки;

- Висока аварійність: так, наприклад, після сильного дощу фекальні маси з вигрібної ями можуть «припливти» до вашого порогу;

- Практична неможливість використання технології на одній ділянці з колодязем або свердловиною для питної води (якщо, звичайно, у вас немає бажання пити прямо з каналізації);

- Низька продуктивність системи, яка може опинитися під загрозою при піковому навантаженні (особливо це проявляється на ділянках з щільним грунтом);
Потрібно передбачити під'їзд для спецтехніки;

- Повільна швидкість реакції заміських служб, які відповідають за спустошення вигрібної ями.

Таким чином, вигрібну яму варто розглядати тільки як можливий, але небажаний варіант каналізації для дачі, але ніяк не в якості тимчасової або постійної конструкції для заміського будинку.

Накопичувальні ємності: альтернативне рішення для каналізації дачного будинку

Накопичувальні ємності - це один з варіантів організації найпростішої каналізації в заміському секторі. Зазвичай використовуються на дачах, рідше - в побутових комплексах або котеджах. Часто накопичувальні ємності встановлюються в тимчасових селищах, наприклад, будівельних.

Технологічно подібна система являє герметичну ємність, у яку надходять стічні води з будинку. Відзначимо, що на відміну від вигрібної ями, вода з ємності не має можливості йти через грунт, що визначає її властивості:

- Дуже швидке наповнення: необхідність економії води та необхідність виклику машини комунальних служби приблизно раз на місяць або два;

- Відсутність біохімічного забруднення ділянки, підвищена екологічна безпека;

- Великий вибір обсягу: від 2 тисяч до 50 тисяч літрів;

- Можливість прихованого розміщення (підземний варіант);

Сучасні накопичувальні ємності
виконуються з матеріалів на основі полімолекул (наприклад, склопластику), що забезпечує їм низку підвищених експлуатаційних властивостей в порівнянні з традиційними металевими:

- Мала маса накопичувальних ємностей дозволяє виконувати спорожнення НЕ спустошенням ємності, а її демонтажем і заміною на порожню:

- легкість транспортування дає можливість істотно здешевити цей процес;

- Внутрішня поверхня ємності відрізняється зниженими гідравлічними втратами, так як на ній не відбувається відкладення солей або інші наростання, характерні для металу або бетону;

- Поліматеріали не гниють і не схильні до дії електричних розрядів;

- Відрізняються високою стійкістю до статичних і динамічних навантажень;

- Практично повний захист від різких перепадів температур, витримування будь-яких морозів;

- Стійкість до дії хімічних агентів, в тому числі регулярно надходять через каналізацію;

- Термін служби більше 50 років, що набагато перевищує стандартні терміни служб інших ємностей.

По суті, накопичувальну ємність слід розглядати як чисту і захищену вигрібну яму з коротким циклом роботи між очищеннями.

Категорія: Практика | Додав: ZIDAN (2011-01-30)
Переглядів: 4144 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]