Головна » Статті » Практика

Коли краще проводити каналізацію, водопровід і подачу електрики. На якому етапі будівництва ?
При виконанні будівельних робіт, проведення робіт з підводу і монтажу комунікацій на будмайданчику і в брусовому будинку, при всій їхній зовнішній непомітності, є вкрай важливим. Несвоєчасне проведення робіт з монтажу комунікацій може, як мінімум сповільнити, а як максимум зупинити будівництво будівлі. Ці роботи слід проводити в кілька етапів. Розглянемо їх. Одразу обмовимося - кожен з етапів вимагає отримання певних дозвільних документів. Це очевидно, і в описі кожного етапу розглядатися не буде.

Всі ці питання висвітлює проект будинку з бруса. У нашій компанії ця документація надається безкоштовно кожного клієнта.
онтаж тимчасових комунікацій до початку будівництва

До початку будівельних робіт необхідно наявність на будівельному майданчику як мінімум електрики і води. Воно й зрозуміло - замісити розчин для кладки без води неможливо, обрізати арматуру для фундаменту найлегше болгаркою працює від електрики. При будівництві будинку з бруса під ключ також важливі тимчасові комунікаційні інженерні мережі.

Подачу електрики до ділянки, як правило, здійснюють місцеві електричні мережі. Вони цей шматок тримають міцно і нікому не віддають. Тому доведеться змиритися і погодитися на їх тимчасові і цінові умови. Варіантів немає - якщо замовник не згоден, електрик не дозволить експлуатацію. А ось на будмайданчику, після поділу балансів, замовник може робити все, що вважає за потрібне. Втім, не слід забувати про те, що з одного боку будівельникам потрібно працювати, а з іншого боку влаштування тимчасової електричної мережі на будмайданчику - додаткові витрати. Найбільш раціональним в даному випадку буде заплатити невелику суму фахівця за правильний розрахунок навантажень і змонтувати тимчасову схему за запропонованими їм кресленням або ескізами.

З подачею води на ділянку ситуація аналогічна - до ділянки мережа влаштовують комунальні служби, на ділянці це турбота замовника. Враховуючи те, що схема тимчасова, замовник вільний монтувати її як йому того хочеться. Єдина порада - утеплити труби. Будівництво йде цілий рік і тому ймовірність заморожування труб є.

Монтаж постійних комунікацій

До монтажу постійних комунікацій в будинку з бруса слід приступати після влаштування фундаментів і зведення будівлі. При наявності проекту це не складає труднощів - у ньому докладно написано що, як, з яких матеріалів і в якій послідовності робити. Наявність проекту дозволяє одночасно проводити роботи по влаштуванню інженерних мереж як зовні, так і всередині будинку без небезпеки щось неправильно змонтувати або не зістикувати мережі. Це зменшує час, що витрачається на виробництво робіт. Навіть будівництво дачних будинків вимагає даної документації.

За відсутності проекту рекомендується почати з влаштування зовнішніх комунікацій водопроводу, каналізації і електрики. Тільки після введення їх в будинок слід починати монтаж усередині.
Розстановка приладів всередині будинку з бруса

Розстановку сантехнічних та водопровідних приладів (унітазів, душових кабін, ванн) і монтаж електроприладів (люстр, вимикачів, розеток) слід виробляти в процесі обробки приміщення побудованого будинку ближче до її закінчення.

Категорія: Практика | Додав: ZIDAN (2011-01-30)
Переглядів: 2642 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]