Головна » Статті » Землевпоряднику

Деякі форми статистичної звітності
У формі статистичної звітності № 6-зем за кожною групою землевласників і землекористувачів наводиться загальна площа земель та її розподіл за угіддями і підвидами. У формі № 6-зем вказуються лише ті підвиди угідь, які можна визначити під час проведення кадастрових та інших зйомок сільськогосподарських земель за зовнішніми ознаками (засміченість камінням, наявність чагарників, заліснення, наявність купин), а також за видами використання (поліпшені сіножаті та пасовища).

У звіті № 6а-зем про наявність зрошуваних земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами та угіддями наводяться дані за такими ж самими групами землевласників та землекористувачів, що і в основній формі звітності № 6-зем. По кожній групі записують кількість землевласників і землекористувачів, загальну площу земель зі зрошуваною системою, виділивши осушені землі. Стосовно ріллі, перелогів, сіножатей, пасовищ і загальної площі сільськогосподарських угідь показують, крім площі зрошуваних земель, осушені землі, на яких ведеться зрошення.

Звіт про наявність осушених земель та розподіл їх за власниками землі, землекористувачами та угіддями (форма № 6б-зем) складається за групами землевласників і землекористувачів основної форми № 6-зем. По кожній групі землевласників і землекористувачів зазначають кількість землевласників і землекористувачів, у яких є осушені землі, загальну площу цих земель, у тому числі осушених із закритим дренажем та з двобічним регулюванням водного режиму. За кожним видом сільськогосподарських угідь також показують загальну площу осушених земель, у тому числі осушених із закритим дренажем та з двобічним регулюванням водного режиму.

Окремим спеціальним додатком (дод. № 1) до основного звіту є довідка про зміну площ сільськогосподарських угідь в усіх категоріях земель (із землями у власності і користуванні). Довідка складається на всі сільськогосподарські угіддя усіх землевласників і землекористувачів, а також окремо на зрошувані та осушені сільськогосподарські угіддя. У довідці наводиться аналіз змін у складі ріллі, перелогів, багаторічних насаджень, сіножатей і пасовищ, які перебувають у власності і/або користуванні. Довідка оформлюється у вигляді таблиці: у рядках подається перелік сільськогосподарських угідь, а у графах – види, за рахунок яких відбулося збільшення або зменшення площ. Зміни площ сільськогосподарських угідь можуть бути за рахунок переводу з одного виду сільгоспугідь до іншого, вилучення для несільськогосподарських потреб, нового меліоративного будівництва, будівництва системи зрошення на осушених землях, уточнення даних за матеріалами нової зйомки та корегування планів і зміни адміністративних меж, посадки полезахисних лісосмуг і інших захисних насаджень, внутрігосподарського будівництва та ін.

У таблиці відображаються дані станом на 1 січня попереднього року та збільшення чи зменшення площ сільськогосподарських угідь станом на 1 січня звітного періоду. Площі основних сільськогосподарських угідь станом на 1 січня попереднього та звітного років повинні відповідати даним, які наведені у формах № 6-зем, 6а-зем, 6б-зем.

Відомості про зміну площ основних сільськогосподарських угідь повинні підтверджуватися рішенням про відведення або про передачу земель в установленому законом порядку та постановами про зміну адміністративних меж. Обґрунтування причин змін основних сільськогосподарських угідь наводиться в пояснювальній записці з обов’язковим посиланням на відповідні рішення та постанови законодавчих органів. Довідка про зміну площ сільськогосподарських угідь в усіх категоріях земель в обов’язковому порядку складається на основі відкоригованих у процесі графічного обліку земель планово-картографічного матеріалів та підписується начальником районного управління земельними ресурсами.

Джерело матеріалу: Державний земельний кадастр. Практичний посібник. 2013
Категорія: Землевпоряднику | Додав: Ursa (2015-01-19)
Переглядів: 2025 | Теги: № 6-зем, Форми статистичної звітності | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]