Головна » Статті » Землевпоряднику

Основні групи землевласників та землекористувачів
Під час складання звіту землевласники та землекористувачі району об’єднуються в групи. У горизонтальних рядках форми № 6-зем наведено перелік основних груп землевласників і землекористувачів. У вертикальних графах указується шифр кожної групи, який використовується для автоматизованої обробки звіту, кількість землеволодінь та землекористувань, загальна площа та її розподіл за угіддями. У формі статистичної звітності № 6-зем виділяють 12 основних груп землевласників та землекористувачів.

До першої групи відносять сільськогосподарські підприємства. До складу цієї групи входять: недержавні сільськогосподарські підприємства, державні сільськогосподарські підприємства та міжгосподарські підприємства.

Другу групу складають громадяни, яким надано землі у власність і користування. До цієї групи належать: селянські (фермерські) господарства, ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особисті підсобні господарства, ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель (присадибні ділянки), ділянки для садівництва, для дачного будівництва, для гаражного будівництва, для городництва, для здійснення несільськогосподарської підприємницької діяльності, для сінокосіння та випасання худоби.

До третьої групи відносять заклади, установи, організації. До складу цієї групи входять: заклади, установи, організації органів державної влади та місцевого самоврядування, громадські організації, заклади освіти та культурно-просвітницького обслуговування, релігійні організації, заклади охорони здоров’я та соціального забезпечення, кредитно-фінансові заклади, заклади торгівлі та громадського харчування, побутового та комунального обслуговування, екстериторіальні та житлово-експлуатаційні організації, а також інші заклади, установи, організації.

Четверту групу складають землі промислових та інших підприємств. Сюди належать: підприємства добувної промисловості, металургійні підприємства та підприємства з обробки металу, підприємства з виробництва та розподілу електроенергії, з виробництва будівельних матеріалів, підприємства харчової промисловості та з переробки сільськогосподарської продукції, підприємства інших галузей промисловості.

До п’ятої групи відносяться землі підприємств і організацій транспорту, зв’язку. До складу цієї групи входять підприємства та організації зв’язку, залізничного, автомобільного, трубопровідного, морського, внутрішнього водного, повітряного та інших видів транспорту.

Шосту групу складають землі частин, підприємств, організацій, установ, навчальних закладів оборони.

До сьомої групи відносяться землі організацій, підприємств і установ природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.

Восьму групу складають землі лісогосподарських підприємств, у тому числі військові колгоспи.

До дев’ятої групи належать землі водогосподарських підприємств.

Десята група представлена землями спільних підприємств, міжнародних об’єднань і організацій з участю українських, іноземних юридичних та фізичних осіб.

Одинадцяту групу складають землі підприємств, що повністю належать іноземним інвесторам.

До дванадцятої групи входять землі запасу та землі, не надані у власність та постійне користування в межах населених пунктів (які не надані у тимчасове користування).

Після запису перерахованих груп землевласників та землекористувачів роблять загальний підсумок земель у межах адміністративного району з виділенням земель, які використовуються за межами району. Окремим рядком записують землі, які входять до інших адміністративно-територіальних одиниць. Загальну площу земель в адміністративних межах району отримують відніманням від підсумкового рядка площі земель, які використовуються за межами адміністративних меж району, та додаванням земель, які зайняті землевласниками та землекористувачами інших районів.

У групах землевласників та землекористувачів показують кількість землевласників та землекористувачів, стосовно земель запасу та земель, не наданих у власність і постійне користування в межах населених пунктів – кількість окремо розташованих земельних ділянок, стосовно земель населених пунктів – кількість міст, селищ, сільських населених пунктів.

Джерело матеріалу: Державний земельний кадастр. Практичний посібник. 2013
Категорія: Землевпоряднику | Додав: Ursa (2015-01-13)
Переглядів: 2029 | Теги: Групи землевласників, групи землекористувачів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]