Головна » Статті » Землевпоряднику

Кількісний і якісний облік земель району
Індексну кадастрову карту залежно від її точності можна використовувати, наприклад, для складання картограм бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель, розміщення районної іригаційної мережі, розробки проектів землеустрою щодо меліорації земель. Така карта готується щорічно і є одним з основних документів з реєстрації та обліку земель.

Кількісний і якісний облік у районі проводиться на підставі результатів земельної реєстрації, матеріалів кадастрових зйомок землеустрою, спеціальних та інших видів обстежень.

Під час проведення кількісного та якісного обліку необхідно завжди брати за основу дані існуючої системи обліку. Це забезпечить спадковість, співставленість і порівнянність отриманих результатів. Такий облік у районі ведеться в строго встановлених земельно-кадастрових документах на усі землі.

Під час ведення обліку на місцях під постійним контролем територіальних органів земельних ресурсів перебуває стан заповнення та оформлення земельно-кадастрової документації. Тому при поданні річного земельного звіту в першу чергу звертається увага на оформлення та відповідність відомостей документації, яка представляється сільськими, селищними, міськими радами.

Основним земельно-кадастровим обліковим документом адміністративного району (території сільської і селищної рад) є земельно-кадастрова книга, за матеріалами якої складають річний звіт, тому їй необхідно приділяти особливу увагу.

Основним земельно-кадастровим звітним документом району є земельний баланс району.

Земельно-облікові документи повинні містити детальні відомості про стан земельного фонду в адміністративному районі. Лише за матеріалами облікових документів складають звітні. Тому зміст звітних документів багато в чому визначається змістом і залежить від земельно-облікових кадастрових документів.

Земельно-кадастрова книга як основний земельно-обліковий документ ведеться в усіх адміністративних районах, а також у містах, підприємствах, установах та організаціях.

До першочергових вимог під час заповнення та ведення земельно-кадастрової книги можна віднести такі:

- заповнення та внесення подальших змін у земельно-кадастрову книгу проводять на основі відповідних рішень та документів. Документами, що підтверджують записи, вважаються Державний акт, свідоцтво про державну реєстрацію прав на нерухоме майно, кадастровий план землеволодіння і землекористування, експлікація земель, матеріали великомасштабної зйомки, акти обмірів площ, основні чи додаткові рішення органів місцевого самоврядування та виконавчої влади;

- всі записи ведуться чорнилом, при цьому ніякі підчистки і виправлення цифр не допускаються. У випадку помилки неправильний запис акуратно закреслюють одною лінією, а нові записують зверху, про що роблять відмітку в кінці книги;

- облік ведеться за межами населених пунктів з точністю до 0,1 га, у міських і селищних радах з точністю до чотирьох знаків після коми (15 м2 – 0,0015 га), а у сільських – до трьох (100 м2 – 0,010 га);

- усі сторінки цієї книги повинні бути пронумеровані, прошнуровані і скріплені печаткою;

- книги зберігаються в сейфі або спеціальній вогнетривкій шафі;

- земельно-кадастрова книга розрахована на сім років, після чого заповнюється новий екземпляр.

Представник органу виконавчої влади із земельних ресурсів в обов’язковому порядку перевіряє правильність ведення земельно-кадастрової книги один раз на рік. Результати перевірки заносяться на спеціально відведених аркушах записом у кінці земельно-кадастрової книги. Особа, яка відповідає за ведення книги, знайомиться з результатами перевірки під розписку та усуває виявлені у веденні записів недоліки.

Ситуація щодо надання достовірних відомостей з приводу використання земельних ділянок на територіях рад та адміністративних районів потребує систематичного вивчення та контролю з боку територіальних органів земельних ресурсів.

Одним з основних і відповідальних рівнів під час здійснення кількісного обліку земель є місцевий, ведення та заповнення даних якого повністю залежить від районних управлінь. Згідно з п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України землями за межами населених пунктів розпоряджаються райдержадміністрації. Значні площі та інтенсивний рух у використанні земельних ресурсів потребує чіткого, достовірного й оперативного обліку.

Для встановлення державного контролю за раціональним використанням земель землевласниками та землекористувачами, а також для отримання необхідних відомостей про кількість і якість земель обласними та районними органами земельних ресурсів разом із земельно-обліковими документами в районі за певною формою складаються земельно-звітні документи, до яких належить земельний баланс району.

Джерело матеріалу: Державний земельний кадастр. Практичний посібник. 2013
Категорія: Землевпоряднику | Додав: Ursa (2014-12-31)
Переглядів: 2619 | Теги: якісний облік, Земельно-облікові документи, земля | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]