Головна » Статті » Землевпоряднику

Облік земель у районі
Основною ланкою в системі державного обліку земель є адміністративний район, де зосереджені облік земель і реєстрація землеволодінь (землекористувань).

Державному обліку підлягають усі землі в межах і адміністративно-територіальних одиниць. Для ведення обліку використовуються дані земельно-кадастрових книг та інших земельно-кадастрових документів первинних землеволодінь і землекористувань.

Кількісний і якісний облік у районі за умовами проведення діляться на два основні види: основний і поточний.

Основний облік земель району ставить своїм завданням облік усіх земель, розташованих на території району, незалежно від того, у чиєму користуванні та в якій формі власності вони перебувають і до якої категорії земель відносяться. Результати основного обліку фіксуються в строго встановлених земельно-кадастрових документах.

Поточний облік передбачає систематичне внесення змін до результатів кількісного та якісного обліку у міру їх виникнення. Остаточне юридичне оформлення результатів поточного обліку проводиться станом на 1 січня кожного року.

Земельно-кадастрові документи з обліку земель у районі поділяються на планово-картографічні і текстові.

Планово-картографічні документи дають наочне графічне відображення території, що обліковується. На планово-картографічному матеріалі відображається весь комплекс відомостей, що характеризують земельний фонд району за окремими показниками, які враховуються в текстових документах. Планово-картографічними документами району є індексні кадастрові карти та чергові кадастрові плани. До складу цих карт і планів можуть входити: кадастрові плани земельних ділянок, ґрунтова карта, карта бонітування ґрунтів, карта економічної оцінки земель.

Індексна кадастрова карта (план) району – це картографічний документ, що відображає місцезнаходження, межі і нумерацію кадастрових зон7 і кварталів8 та використовується для присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам і ведення кадастрової карти (плану).

На індексній кадастровій карті району наносяться і нумеруються сільські (селищні) ради, населені пункти районного підпорядкування.

Черговий кадастровий план району – це графічне зображення земельних ділянок, розташованих у межах кадастрових зон і кварталів, адміністративного району, із зазначенням номерів кадастрових зон і кварталів, їх меж, розмірів і кадастрових номерів земельних ділянок, меж земельних угідь та сервітутів, територіальних зон.

Зв’язок між планово-картографічною та текстовою документацією полягає в тому, що саме від якості планово-картографічного матеріалу залежать детальність і точність земельно-кадастрових відомостей, які наводяться у текстових документах з обліку земель.

Залежно від площі земель району, кількості та розміру землекористувань, інтенсивності використання земель (особливо в зонах зрошуваного й осушуваного землеробства), наявних планово-картографічних матеріалів, масштаб індексної кадастрової карти та чергового кадастрового плану району може бути таким: 1:25 000, 1:50 000 і 1:100 000.

На черговому кадастровому плані адміністративного району відображається місцезнаходження і нумерація земельно-облікових кадастрових одиниць та їхня характеристика, а також можуть показуватися такі основні елементи:

1. Межі основних землеволодінь і землекористувань (сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств та інших агроформувань, населених пунктів, промислових підприємств, організацій і установ, масиви земель державного лісного фонду, державного водного фонду та ін.).
2. Розміщення основних населених пунктів, їх зв’язок між собою та основними промисловими центрами.
3. Гідрографічна мережа району (основні річки, водоймища, великі іригаційні споруди).
4. Сторонні землекористувачі, розташовані на території району.

Землекористування та землеволодіння району на індексній кадастровій карті отримують свій унікальний кадастровий номер, їх нумерують відповідно до кодів об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ). Дрібні за площею землекористування, що не виражаються в масштабі карти, показують умовними знаками.

_____________
Кадастрова зона – це сукупність (об’єднання) кадастрових кварталів.

Кадастровий квартал – компактна територія, що визначається з метою раціональної організації кадастрової нумерації та межі якої, як правило, збігаються з природними або штучними межами (річками, струмками, каналами, лісосмугами, вулицями, шляхами, інженерними спорудами, огорожами, фасадами будівель, лінійними спорудами тощо).

Територіальна зона – це частина території з особливим правовим режимом використання земельних ділянок.
Категорія: Землевпоряднику | Додав: Ursa (2014-04-21)
Переглядів: 1309 | Теги: Індексна кадастрова карта, Кадастровий квартал, Облік земель | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]