Головна » Статті » Землевпоряднику

Складання програми організації і проведення польових робіт
На підставі зібраних матеріалів складається чітка програма організації і проведення польових робіт. Польові роботи полягають в отриманні точних земельно-облікових відомостей безпосередньо на місцевості шляхом організації топографічних, аерофотогеодезичних та інших зйомок, вимірів, спеціальних обстежень, на підставі яких визначаються точні площі земельних угідь, їх види і різновиди з урахуванням ефективності використання кожної земельної ділянки.

Оформлення результатів підготовчих і польових робіт полягає в зіставленні, узгодженні наявних земельно-облікових даних з результатами польових вимірів і обстежень. За всіма наявними розбіжностями надаються кваліфіковані пояснення, після чого приймається рішення, яке має бути затверджене районним відділом земельних ресурсів або Головним обласним управлінням земельних ресурсів.

Результати основного обліку земель записуються в строго встановлених текстових і графічних земельно-облікових документах.

Поточний облік забезпечує внесення кількісних та якісних змін у складі земель землевласників та землекористувачів за певний проміжок часу.

До завдань поточного обліку земель відносять внесення кількісних і якісних змін у складі земель землекористувачів за певний проміжок часу, а саме:
1.Виявлення і запис відомостей про зміни, що відбуваються, у розподілі кількості та якості земель.
2.Знаходження помилок, які були зроблені під час основного обліку, та внесення відповідних поправок.
3.Визначення правомірності й узаконення змін, що відбуваються.

Збір відомостей для поточного обліку може бути проведений камеральним або польовим способом. Відомості для поточного обліку, незалежно від способу їх отримання, мають бути точними й правильно оформленими як з технічного, так і з юридичного боку. При поточному обліку важливі не лише кількісні зміни у площі і складі земельних угідь, але й умови, за яких вони сталися.

Результати поточного обліку оформляються в тих же земельно-облікових документах, у яких ведеться основний облік земель.
Таким чином, основний облік створює умови й передумови для проведення поточного обліку земель, а останній у часі і просторі доповнює, уточнює та змінює відомості про кількість і якість земель землевласників (землекористувачів), отримані при основному обліку. Саме цим і забезпечується підтримка даних про землевласників та землекористувачів, склад земель на сучасному рівні. Тому відмінністю змісту поточного обліку є те, що при цьому використовуються матеріали основного обліку і вимірюються лише ті частини території, де сталися зміни в стані та використанні земель.

Отже, між основним і поточним обліком існує певний зв’язок, який виражається в тому, що перший створює основу для ведення другого, визначає сферу його дії, а другий (поточний), оновлюючи, виправляючи і доповнюючи дані першого, систематично підтримує відомості про землі та сучасний їх стан.

За характером проведення облік земель поділяється на суцільний і вибірковий. Під суцільним обліком слід розуміти облік земель усього селища, села, ради. Вибірковий облік проводиться за окремими групами землекористувачів у міру необхідності або в разі виникнення окремих суперечок.

Необхідні відомості отримують різними способами, застосування яких залежить від умов проведення, завдань та специфіки обліку даних, зокрема шляхом зйомок, обстежень і річних вимірювань.
Для уточнення відомостей основного й поточного кількісного і якісного обліку земель використовується метод їх інвентаризації. Він заснований на разовому отриманні точних відомостей про землекористувачів, земельні угіддя, їх якість.

Результати інвентаризації земель після їх перевірки, юридичного і технічного оформлення можуть бути використані для уточнення відомостей основного й поточного обліку, а також як захід державного контролю за правильністю ведення обліку земель землекористувачами, що нас цікавлять.
Провідне місце в оформленні результатів основного та поточного обліку й інвентаризації земель займає спосіб графічного відображення їх результатів на планах землекористування.

В обліку земель застосовують два способи віддзеркалення земельно-облікових відомостей.
1. Текстовий, при якому отримання даних виражають числовими показниками і заносять у спеціальні документи (книги, відомості тощо).
2. Графічний облік земель і землеволодінь (землекористувань) усіх галузей і відомств, усіх форм власності та господарювання.

Текстовий і графічний способи доповнюють один одного, дозволяють усебічно характеризувати землю при її обліку.

При текстовому обліку чисельні показники земельного фонду дають характеристику земель довгострокового і короткострокового користування за угіддями, землевласниками та землекористувачами; ступенем зрошення та осушення земель; якісним станом основних сільськогосподарських угідь, включаючи бонітування ґрунтів і економічну оцінку земель. Основним текстовим документом є Поземельна книга.

Джерело матеріалу: Державний земельний кадастр. Практичний посібник. 2013
Категорія: Землевпоряднику | Додав: Ursa (2014-08-19)
Переглядів: 1204 | Теги: поточний облік, Польові роботи | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]