Головна » Статті » Теорія

Зміну функціонального призначення будівель
Зміну функціонального призначення будівель вимага в більшості випадків комплекс робіт по розбиранню і руйнуванню конструкцій, їх посиленню або цілковитій заміні, та спорудженню нових конструкцій або цілих вузлів.

Так, наприклад, при переобладнанні перших поверхів декількох житлових будинків по вул. Пушкінській в м. Харкові під кафе був виконаний наступний комплекс робіт: пробивка і облаштування дверних отворів з боку вулиці; прибудова вхідного тамбура; звуко- і теплоізоляція перекриття першого поверху; перепланування приміщень; часткове посилення підвальних перекриттів; повна заміна столярних виробів; повна заміна підлоги; часткова заміна інженерних мереж; повний комплекс оздоблювальних робіт. Відмітимо, до речі, що останнім часом при виконанні будівельних робіт все частіше віддається перевага “сухим процесам” внутрішнього опорядження приміщень. Це – влаштування підвісних стель, гіпсових облицювальних панелей стін, настилання лінолеуму і т.п.

Напрям, що допускає лише перепланування приміщень, зазвичай передбачає виконання комплексу робіт в декілька менших об’ємах; це розбирання існуючих і спорудження нових перегородок або внутрішніх стін; підсилення перекриття; підведення конструкцій; часткова або повна заміна підлоги і інженерних комунікацій; опоряджувальні роботи.

Наприклад, при реконструкції будівлі магазина на пл. Конституції в м. Харкові з метою збільшення торгових площ були виконані роботи з улаштування тримальної балки перекриття першого поверху, яка спиралася на зовнішні стіни і колони. Після переопирання на неї конструкції перекриття була частково розібрана внутрішня тримальна стіна. Об’єм робіт такого плану при вдосконаленні планувальних рішень достатньо великий. Часто роботи з підосилення конструкцій виконують при переплануванні житлових будинків з дерев’яними перекриттями. У таких випадках під заново влаштовувані перегородки обов’язково встановлюються металеві або монолітні залізобетонні балки, що передають навантаження на тримальні вертикальні конструкції.

Прибудову, вбудову або надбудову будівель теж виконують досить часто, і у кожному конкретному випадку виникають різні види ремонтних і будівельно-монтажних робіт.
Категорія: Теорія | Додав: ped4enko (2011-03-22)
Переглядів: 3909 | Теги: реконструкція | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]