Головна » Статті » Теорія

Як вибрати спосіб гідроізоляції фундаменту
Гідроізоляція підземних споруд - завдання, що вимагає серйозного підходу. Поверхням, підданим контакту з водою постійно, наприклад, стін фундаментів, підвалів, каналів, залізобетонних резервуарів тощо, необхідна гідроізоляція, здатна зберігати свої властивості тривалий термін.

Існує декілька способів проведення гідроізоляційних робіт.

Ін'єкційна гідроізоляція - це матеріали на мінеральній, поліуретановій, епоксидній та інших основах. За допомогою тиску, через спеціально підготовлені отвори, матеріал проникає в структуру бетонної, цегляної або іншої стіни, застигаючи в порах і капілярах, створює горизонтальне відсічення, не даючи волозі підніматися вище. Такий спосіб гідроізоляції застосовується в основному, коли неможливо звільнити фундамент від грунту і провести обмазувальну гідроізоляцію. Цей спосіб не з дешевих і вимагає наявності не тільки спеціалізованого обладнання, але й навички виконавців робіт.

Проникаюча гідроізоляція - Проникаючі матеріали виготовляються з цементу з добавками хімічно активних речовин і спеціально подрібненого піску. Застосовується в основному для внутрішньої гідроізоляції фундаментів і підвалів, а також при ремонті бетонних споруд. У процесі експлуатації, при контакті з водою, хімічна реакція триває, і процес герметизації продовжується - відбувається самозалічування бетону.Виходить подвійний гідроізоляційний ефект: гідроізоляція зовнішнього шару і кристалізація пір всередині бетону. Цей матеріал можна використовувати і при реконструкції, і при новому будівництві, якщо доступ до зовнішніх поверхонь обмежений, і єдиний спосіб влаштування гідроізоляції - це роботи зсередини приміщення. Цей спосіб більше підходить для свіжого бетону. При ремонті старого бетону, необхідно механічним способом очистити поверхню від штукатурки і знежирити, щоб відкрити доступ до капілярної системи поверхні.

Обмазувальна гідроізоляція - це одношарове чи багатошарове покриття товщиною від міліметра до декількох сантиметрів. Застосовується обмащувальна гідроізоляція для зовнішньої захисту будинку від грунтових вод, і внутрішнього захисту від капілярної вологи. До обмазувальної гідроізоляції відносяться матеріали на цементній основі, але найбільш популярні матеріали на основі бітумів. Гідроізоляція з використанням бітумних і бітумно-полімерних мастик ТехноНІКОЛЬ, відноситься до обмазувальної гідроізоляції.

В результаті обробки бетонної або металевої палі подібним чином, утворюється плівка, що дозволяє ефективно затримувати вологу, не допускаючи деформації основного матеріалу. Перевага даного типу гідроізоляції фундаментів - високий ступінь захисту всій поверхні бетонної плити або металевою палі і відсутність спеціальної підготовки особи, яка проводить роботи. Це найдоступніший метод гідроізоляції, як за ціною, так і за простотою пристрою обмазувальної гідроізоляції.



Вибір мастики на основі бітумних матеріалів



Вибір бітумного матеріалу для проведення обмазувальної гідроізоляції залежить від багатьох факторів:

1. Температура навколишнього середовища при проведенні робіт

2. На внутрішніх або зовнішніх поверхнях буде проводиться гідроізоляція

3. Яка площа оброблюваної поверхні і терміни проведення робіт

4. Плановані навантаження на готові гідроізоляційне покриття в процесі експлуатації

5. Бюджет на гідроізоляційні роботи

Відповіді на ці прості запитання допоможуть зробити правильний вибір матеріалу. І дадуть можливість заощадити без шкоди якості обмазувальної гідроізоляції фундаменту.



Використання гарячих бітумів найчастіше характеризується низькою ціною за квадратний метр. Це найдавніший спосіб проведення гідроізоляції, з часом змінилося лише кількість добавок, що роблять матеріал більш еластичним і проникаючим. Мінусом при виборі подібного типу матеріалу є необхідність присутності на будівельному майданчику додаткового нагрівального обладнання для перекладу мастики в рідку консистенцію і більш чітких дотримань правил техніки безпеки для уникнення опіків і травм. Працювати з таким матеріалом можна при негативних температурах.

Щоб уникнути подібних складнощів, можна вибрати мастики на органічних розчинниках. Це найпоширеніший метод пристрою бітумної обмазувальної гідроізоляції. Для проведення робіт достатньо звичайної кисті або шпателя, виробнику робіт не потрібно ніяких додаткових навичок. В залежності від виду виконуваних робіт можна вибрати звичайну бітумну мастику на розчиннику або бітумну мастику з додаванням полімерів. Полімери надають матеріалові додаткові властивості з еластичності, зчепленням з основою, і збільшує температурний діапазон застосування матеріалу. Іншими словами, додавання полімеру в бітумну мастику дає можливість застосування матеріалу на покрівлі, але підвищує вартість самого матеріалу. Тому для проведення більшості простих робіт з облаштування обмазувальної гідроізоляції фундаментів, цілком достатньо звичайної бітумної мастики. Ці мастики так само можуть застосовуватися при температурах нажчих за 0.

У випадку, якщо вам необхідно провести роботи у внутрішніх частинах фундаменту з боку підвалів, де немає достатнього доступу повітря - проведення робіт за допомогою мастик на розчинниках можуть стати небезпечними для робітників. Для цього існують бітумні мастики на водній основі (емульсії). Даний тип матеріалів за характеристиками нічим не відрізняються від мастик на основі розчинників, однак за рахунок водної основи, не містить розчинників, має нейтральний запах і ідеально підходить для роботи усередині приміщень. Така мастика має менший час висихання, але зменшується температурний діапазон застосування до нижньої планки не менше +5 С.

У випадку, коли необхідно провести роботи на великих площах за малий термін - на допомогу прийдуть бітумно-латексні емульсії для механізованого застосування (рідка гума). При різній продуктивності праці, площа оброблюваної поверхні може становити 1000 м2 за 8 годин.



Корпорація ТехноНІКОЛЬ випускає всі перераховані вище види мастик на основі бітуму для проведення обмазувальної гідроізоляції фундаментів і підвалів. Обрати найбільш підходящий для вас ви можете в каталозі на сайті www.tn.ua, www.mastiki.tn.ru

Якщо у Вас виникли питання, завжди можно зателефонувати до безкоштовної технічної підтримки виробника за телефоном 0800-50-07-05. (Зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовно)

Источник: Корпорация ТехноНИКОЛЬ, Дмитрий Бурчак
Категорія: Теорія | Додав: TNUA (2012-11-07) | Автор: Дмитро Бурчак
Переглядів: 2852 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]