Головна » Статті » Практика

Як правильно побудувати димохід в дерев"яному і не тільки будинку
Важко уявити собі будинок без димаря. Димова труба є практично в будь-якому будинку, якщо вона спроектована правильно її ніхто не помічає. Якщо ж у процесі будівництва будинку були допущені помилки, то це видно відразу. У нашій статті ми розповімо Вам про димоходах в дерев'яних будинках.

У будинку може бути встановлена не одна димова труба, їх може бути декілька. Кожна з них несе певне функціональне значення. Тобто кожна труба має свій канал певного типу. Димові труби можуть бути - вентиляційними, димовими, і звичайно газовідвідних. Але частіше за все, з метою економія місця та естетичних вподобань (а наявність чотирьох димових труб зовсім не прикрашає будинок), кілька різних каналів розміщують у двох димових трубах. Кількість димових труб обов'язково відбивається у проектній документації. Отже, зупинимося детальніше на кожному виді димохідних труб.

Вентиляційні канали в дерев'яному і не тільки будинку

Вентиляційні канали - це невід'ємна частина будь-якого будинку, в тому числі дерев'яного, без них нормальне функціонування будівлі не можливо. Головне завдання цих каналів - це відвести вище даху будинку брудне повітря з усіх приміщень. Згідно з нормами будівництва житлових будинків вентиляційні канали повинні бути підведені обов'язково до ванних кімнат, туалету, кухні, сушарці і інших кімнатах будинку, які не мають вікон і погано провітрюються. Обов'язковий підведення вентиляційних каналів до мансардному поверсі. Для кожної кімнати передбачається свій вентиляційний канал.

Димові канали в дерев'яному і не тільки будинку

Димові канали в дерев'яному будинку служать для відводу продуктів згорання від камінів, котлів, які працюють на твердому паливі, печей. У деяких випадках їх використовують для рідко застосовуються печей, які працюють на вугіллі. До даного димового каналу можна також приєднати кілька кам'яних печей з металу або каменю. Якщо піч має вкладиш, то для спорудження димохідного каналу виробники радять використовувати сталеві вкладиші. Останнім часом при будівництві будинку часто споруджують запасний димовий канал. Він може бути використаний при подальшому ремонті або перебудові будинку. Запасний димовий канал допоможе і в екстреній ситуації, наприклад, його можна використовувати як вентиляційного каналу або як монтажної шахти.

Газовідвідні канали в дерев'яному і не тільки будинку

Головне призначення газовідвідних каналів - це відведення продуктів згорання від котлів, які працюють або на дизельному паливі або на газовому паливі. Газовідвідні канали повинні відповідати дуже високим стандартам якості, вони повинні бути стійкі до негативного впливу шкідливих хімічних речовин. Дані стандарти з кожним роком стають все вище, це пояснюється тим, що сучасні котли мають високий коефіцієнт корисної дії. А це означає, що продукти згоряння від таких котлів мають набагато нижче температуру, ніж продукти згоряння від інших котлів, що працюють на вугіллі або коксі. Низька температура сприяє активній конденсації вологи в самому газовідвідного каналі. Вода вступає з продуктами згорання в кислотне з'єднання, яке з часом руйнує канал. Ось чому майже всі виробники котлів радять своїм покупцям використовувати вкладки для газовідвідних каналів. Вкладиші роблять з кіслостойкой сталі або кераміки (актуально для дорогих сучасних котлів), ці матеріали стійкі до будь-якого агресивного впливу хімічних речовин. Сталеві канали набагато міцніше цегляних каналів, вони швидше нагріваються, а це в свою чергу сприяє швидкому виникненню тяги. Сталевий канал не тільки швидко нагрівається, а й остигає. За всіма своїми характеристиками він набагато більше підходить сучасним котлам, ніж стандартний цегельний канал.

Принципи монтажу димаря в дерев'яному і не тільки будинку

У дерев'яних будинках кожна топка і кожне вентильоване приміщення повинне мати окремий вентиляційний канал. Для того щоб виникала певна тяга, що виникає за рахунок різниці температур навколишнього середовища і відвідних продуктів згоряння, димохід повинен бути розташований над покрівлею будинку на певній висоті. Даний стандарт не ставитися до газовідвідних каналах, що працює від опалювальних котлів із закритою камерою згоряння.

Димові труби необхідно споруджувати в суворій відповідності з принципами
, викладеними у нормативних документах. Згідно даним нормативним документам димові труби повинні розташовуватися строго вертикально, без будь-яких уступів, з глиняної цегли. Можливо відхилення труби під кутом 30% до вертикалі, з відступом по горизонталі не більше одного метра. Дані похилі ділянки повинні бути гладкими з постійним перерізом, їх площа повинна бути не менше, ніж площа перерізу вертикальної ділянки. Висота димохідної труби повинна бути не менше 5 м, її вважають від колосникових грат до гирла.

Димова труба повинна бути розміщена над покрівлею за певними стандартами:

Над пласкою покрівлею дерев'яного будинку не менше ніж на півметра.

Над коником покрівлі дерев'яного будинку не менше півметра, при розташуванні
димаря на відстані.

Не нижче гребня покрівлі дерев'яного будинку - при розташуванні димаря на відстані півтора або три метри від коника.

Не нижче лінії, яка проведена від гребня вниз під кутом в 10 градусів до горизонту - за умови, що димар знаходиться від коника на відстані не менше трьох метрів.

Якщо в дерев'яному будинку є камін, то його димохідному каналу необхідно приділити особливе значення. Одним з найпопулярніших варіантів пристрою димохідного каналу в дерев'яному будинку є використання спеціальної конструкції "сендвіча". Дана конструкція - це утеплена труба, яка складається з трьох складових - труби з нержавіючої сталі, теплоізоляційного матеріалу, і зовнішньої сталевої труби. Перша частина, а саме труба з нержавіючої сталі має ще й керамічний шар. Теплоізоляційним матеріалом виступає в більшості випадків мінеральна вата. Поєднання всіх частин здійснюється за допомогою герметика і спеціальних замкових. Ця конструкція використовується при влаштуванні димохідних каналів по зовнішній стіні будинку.

Другим варіантом установки димохідного каналу в дерев'яному будинку - є конструкція пластикового панчохи. Головним переваги даної конструкції є, те, що її можна використовувати для димарів мають істотні вигини. Через цей так званий панчіх і проходить гаряче повітря від каміна. Пластиковий панчіх швидко нагрівається і також швидко остигає і стає жорстким. Питання пожежної безпеки в дерев'яному будинку стоїть на першому місці. Це безумовно стосується і тих моментів, коли необхідно провести димовий канал через дерев'яну стіну будинку. Найкращим вирішенням цієї проблеми є часткова заміна дерев'яних частин стіни на пінобетон. Пінобетон - негорючий матеріал, з його допомогою можна не турбуватися про пожежобезпеки будинку. Зверху пінобетонний блок можна закрити декоративною обробкою.

Облицювання димохідної труби в дерев'яному будинку.

Варіантів для облицювання димоходу безліч. Головне, щоб облицьовування відповідала певним вимогам, не всі матеріали підходять для вентиляційних або газовідвідних труб. Наприклад, для облицювання вентиляційних каналів використовують матеріали стійкі до негативного впливу навколишнього середовища - дощу, снігу, сонця. Димові і Газовідвідні димохідні канали повинні бути облицьовані матеріалами стійкими не тільки до впливу навколишнього середовища, але і до впливу агресивних продуктів згоряння. Це пояснюється тим, що на облицювання можуть потрапити іскри і сама труба сильно розігрівається. Вибрані матеріали для облицювання повинні мати сертифікати. Не залежно від того, який димохідний канал облицьовуються, місце його стикування з дахом обов'язково закривається спеціальним комірів, що захищає від протікання. Матеріал для даного коміра різний від оцінковочной стали до алюмінію. Коли дах крута (її ухил більше ніж 45 градусів) або труба широка, то затрубний фартух профілюється з виступом, пірамідної форми. Даний виступ захистить дах від скупчення снігу і води в цьому місці. Всі канали димоходу повинні бути захищені, для цього і встановлюють шапки. Матеріалом для шапки, як правило, служить бетон. Шапку можна придбати заводську, а можна зробити самостійно. Верхня частина шапки повинна мати ухил, краю шапки повинні виступати як мінімум на 10 см.

Варіанти облицювання димохідної труби

Традиційна штукатурка

Традиційна штукатурка найпопулярніший матеріал для облицювання димохідних труб. Найчастіше використовують цементну штукатурку, правда, іноді використовують вапняно-цементну штукатурку. По міцності, цементна штукатурка краще, ніж вапняно-цементна. Товщина облицювання може бути до 3 см. Штукатурка підійде для будь-якого виду труб, це самий недорогий, простий спосіб обробки. Правда, штукатурка не така довговічна. Штукатурять трубу, як і фасад. З самого початку налагоджується грунтовий шар, потім основний шар. Основний шар затирається або йому надають певну структуру. Для того, щоб зробити штукатурку більш стійкою до навколишнього середовища, її іноді покривають фарбою. Кращий вибір на цьому випадки силіконова фарба, вона забезпечить необхідний захист.

Керамічна плитка

Дуже часто в ролі покрівлі дерев'яного будинку виступає керамічна черепиця. У такому випадки для облицювання димоходу краще придбати керамічну плитку, що імітує керамічну черепицю. Плитка представляє собою квадрат розміром 20 * 20 см, його товщина складає приблизно 4 мм. Один кут плитки зкошений. Кожна плитка має отвори для саморізів. Всі виробники даної продукції радять кріпити кожну плитку як мінімум трьома саморізами, а краще чотирма. Плитка лягає на дерев'яний каркас з рейок, які мають перетин розміром 30 * 40. Керамічна плитка на будівельному ринку доступна різних кольорів, її палітра ні чим не поступається палітрі керамічної черепиці. Вона легко встановлюється. Товщина такого облицювання складає приблизно 34 см.

Клінкерна цегла

Як відомо клінкер - дуже міцний матеріал, він чудово переносить всі негативні впливи навколишнього середовища. Клінкер підійде для будь-якого виду труб, будь-то вентиляційні труби або Газовідвідні. Цегла має багату колірну гаму. Але для кладки димоходу підійде не будь-який клінкерна цегла, необхідно використовувати тільки повнотіла клінкерну цеглу. Клінкерна облицювання не повинна бути більше 3 м. Кладка цегли здійснюється за наступною схемою: спочатку монтую плиту навколо димохідної труби, а потім на спеціальний розчин для клінкеру лягає сама цегла. Необхідно приділити особливу увагу швах кладки. Вони повинні бути вузькими і заповнені спеціальним складом.

Клінкерна плитка

Клінкерна плитка імітує кладку клінкеру, і справляється з цим на відмінно. Вона набагато тонше і, звичайно ж, легше ніж цегла. Для її монтування не потрібна плита. А зовні така облицювання нічим не поступається клінкерній цеглі. Перед початком роботи необхідно встановити дерев'яну планку, і вже над нею починати класти плитку. Планка послужить для плитки додатковою опорою до тих пір, поки розчин не схопиться. Розчин для такої плитки необхідно наносити не тільки на саму поверхню труби, але й на саму плитку. Кладка плитки здійснюється в шаховому порядку, імітуючи тим самим кладку цегли. Шви кладки заповнюють не відразу, а через пару днів. Таке облицювання димохідного каналу буде мати товщину приблизно в півтора сантиметра.

Готова трубна конструкція

Дуже часто в ролі облицювання труби димоходу використовують вже готову трубну конструкцію. Вона являє собою повністю готову верхню частину труби зі сталевим каналом. Зовнішня частина такої конструкції виконується з оцінковочной стали, а верхня частина з кислотостійкої сталі. Готова трубна конструкція не вимагає додаткової установки комірів, їх функцію виконує фланець. Даний фланець не стандартний, його необхідно підбирати під відповідний кут нахилу даху.

Кам'яне облицювання

Кам'яне облицювання димоходу напевно самий відповідний варіант для дерев'яного будинку. На сьогоднішній день на будівельному ринку представлений величезний вибір штучного і натурального каменю для облицювання. Якщо облицювання природним каменем по своїй ширині не більше 1 см, то її можна приклеїти до труби. Зробити це можна за застосуванням спеціального клею. Перед тим як монтувати плити з натурального каменю, трубу обробляють, зачищають і грунтують. Місця, де плити сходяться, заповнюють фугою. Як відомо природний камінь може постраждати від довгого впливу води, щоб захистити облицювання її покривають силіконовим препаратів, який відштовхує воду. Наносити його необхідно в два шари, причому спочатку один, а через 6 годин другий.

Бітумна черепиця

Якщо покрівлею будинку виступає бітумна черепиця, то можна облицювання димохідної труби також виконати бітумною черепицею. Головне правило, всі роботи необхідно проводити при температурі повітря не більше 25 градусів, при повній відсутності дощу і сильного вітру. Бітумна черепиця підійде тільки для вентиляційної труби. Перед початком роботи кріпляться плити, з високими вологостійкість показниками. Потім на плиту накладають руберойд. Всі верстви проклеюють бітумним клеєм. До такої поверхні за допомогою руберойдних цвяхів кріплять бітумну черепицю.

Категорія: Практика | Додав: ZIDAN (2016-08-29)
Переглядів: 13190 | Теги: Димоходи | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]