Головна » Статті » Землевпоряднику

Використання показників грошової оцінки земель у межах населених пунктів
Сфери застосування грошової оцінки земель визначаються українським законодавством і методиками грошової оцінки земель різних категорій, затверджених Кабінетом Міністрів України. До головних сфер застосування грошової оцінки належать: оподаткування земель, оренда, приватизація земельних ділянок, облік сукупної вартості основних засобів виробництва, визначення розміру внеску до статутних фондів акціонерних товариств, об’єднань, кооперативів. 

В Україні оподаткування встановлюється та регулюється відповідно до Закону України „Про систему оподаткування”. Закон України „Про плату за землю” є головним правовим документом, який визначає порядок встановлення та плати за земельні ділянки, роль і місце в цьому процесі грошової оцінки земель.

Відповідно до вказаних та інших законодавчих документів та на основі отриманих показників грошової оцінки, за досліджуваним об’єктом виконати розрахунки щодо визначення потенційного розміру земельного податку в межах відповідного населеного пункту. Основні результати обчислень відобразити за відповідним функціональним використанням земель (табл. 16). 
Таблиця 16


Орендна плата. Основні принципи регулювання земельних орендних відносин викладено в основних документах – Земельному кодексі України, Указі Президента України „Про приватизацію і оренду земельних ділянок несільськогосподарського призначення для здійснення підприємницької діяльності” від 12.07.1995 р. № 608/95, Законі України „Про оренду землі”. 

Згідно із вказаними законодавчими документами, які відображають тенденції у регулюванні орендних відносин і пов’язані з розвитком ринкових процесів в Україні, зробити розрахунки розміру орендної плати на одиницю виміру (1м2) відповідного функціонального використання та загальної суми орендної плати. При обчисленні звернути увагу на ставки орендної плати та чітко вказати документи (рішення), відповідно до яких затверджено ставки орендної плати певного населеного пункту. Отримані дані узагальнити в табл. 17. 
 Таблиця 17


 У курсовому проекті вказати напрямки використання коштів, що надішли від сплати земельного податку та орендної плати. Звернути увагу на перерозподіл коштів (у відсотковому та грошовому виразі) за відповідними цілями (напрямками) на які вони будуть спрямовані у подальшому. 

 Індексація показників грошової оцінки

Грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель, в основу проведення яких покладено вартість основних фондів станом на поточний рік, при необхідності їх уточнення від дати оцінки, індексується з використанням коефіцієнтів індексації відповідно до постанов Кабінету Міністрів України станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою: 

 Кі = [І-10]: 100, 

де І – середньорічний індекс інфляції року, за результатами якого проводиться індексація. 

За 1996 р. – 1,703; 1997 р. – 1,059; 1998 р. – 1,006; 1999 р. – 1,127; 2000 р. – 1,182; 2001 р. – 1,02; 2002 – 2004 роки – 1,0; 2005 р. – 1,035; 2006 р. – 1,0. 
 Таблиця 18
 

 Послідовність років може бути продовжена відповідно до існуючого фінансового стану в країні та наявності інфляційних процесів.


Джерело матеріалу: Державний земельний кадастр. Практичний посібник. 2013
Категорія: Землевпоряднику | Додав: Ursa (2016-06-25)
Переглядів: 1234 | Теги: Сфери застосування, Використання показників грошової оц | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]