Головна » Статті » Дерев’яні будинки » Особливості дерева

Види лісу для будівництва. Теслярське приладдя. Заготівля
    Аж до XX століття на будівництво йшов ліс тільки рубаний, а не пиляний, хоча ножовка на Русі була відома ще в далекій давнині. Вона, однак, не одержала великого поширення, тому що давно помітили, що пиляні колоди й дошки легше вбирають вологу, швидше розбухають і гниють. А рубані колоди від ударів сокири з торців ставали як би закупореними. Майстри стежили, щоб помічники не вбивали сокиру в колоду: це могло скоротити життя майбутньої будівлі. 
   Теслярська «снасть» не обмежувалася сокирами та струганками. У давніх документах згадуються тесла, схожі на кирки, але із закругленими лезами для вибирання пазів, долота й просіки - ними пробивали отвори в колодах, риси для разкреслювання паралельних ліній. Колоди на зруб піднімали блоками, через які були пропущені канати. 
    Тесовий ліс заготовляли так: у торці й по довжині колоди робили заруби, у які вганяли дерев'яні клини. Потім з розколотих половин витісували дві-три шалівки. Якщо ж вони йшли на покрівлю, то з однієї сторони шалівки робили невелике поглиблення - коритце - виходив желоблений ліс. У лісі працювали звичайно теслярською сокирою з вузьким лезом, шалівки зачищали потесом, що мало широке лезо з однобічним зрізом.



    Дивись також:
Розміри будинків. Конструкція.

Види лісу для будівництва. Теслярське приладдя. Заготівля

Типи народного житла
Функціональна структура житла

Загальна характеристика внутрішнього вигляду житла. Інтер'єр.
Категорія: Особливості дерева | Додав: miley (2011-08-26)
Переглядів: 2849 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Kailan  
0
основні комплекти робочих креслень система проектної документації для будівництва (спдб)

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]