Головна » Статті » Дерев’яні будинки » Історія розвитку

Культурні засади розвитку архітектури Радянської держави
  Всім відомо, як бережливо ставляться в нашій країні до пам'яток історії, архітектури, мистецтва, археології, етнографії, писемності, до визначних місць, які мають історичну, наукову чи художню цінність, як дбайливо охороняються вони і використовуються нашим народом.

  У цій важливій справі Комуністична партія і Радянська держава керуються вказівками В. І. Леніна. Великий вождь пролетаріату підкреслював, що марксизм «...засвоїв і переробив усе, що було цінного в більше ніж двохтисячолітньому розвитку людської думки і культури.
Тільки дальша робота на цій основі і в цьому ж напрямі, одухотворювана практичним досвідом диктатури пролетаріату, як останньої боротьби його проти всякої експлуатації, може бути визнана розвитком дійсно пролетарської культури» (В. І. Ленін. Твори. Т. 31, стор. 279).

  З перших днів свого існування Радянська держава з великою увагою ставилась і ставиться тепер до священних реліквій своєї історії та культури. Згадаймо перші дні Великого Жовтня. Петроградський Виконавчий Комітет Ради робітничих і сол¬датських депутатів виступив із зверненням, в якому говорилось: «Громадяни, не торкайте людного ка¬меня, охороняйте пам’ятники, будівлі, старі речі, документи — все це ваша історія, ваша гордість. Пам'ятайте, що все це грунт, на якому виросте ваше народне мистецтво».

  В історії розвитку вітчизняної культури великого значення надасться пам'яткам архітектури, в тому числі культовим. Радянська влада провела чітку грань між служителями церкви і культовими спорудами. Служителі культу були вірними слугами правлячих та імущих класів. Релігія — це опіум для народу. А в культових спорудах відбито дух певної історичної епохи, майстерність її зодчих та народних умільців. Саме з таких позицій ми й підходимо до висвітлення монументальної дерев'я¬ної архітектури Лівобережної України.

 Читай також:
   Організація житлового приміщення українських хат XIX - XX ст.
   Гуцульське житло. "Гражди"
   Культурні засади розвитку архітектури Радянської держави
Категорія: Історія розвитку | Додав: miley (2011-10-18)
Переглядів: 2118 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]