Головна » Статті » Дерев’яні будинки » Історія розвитку

Розміри будинків. Конструкція.
   Розміри будинку замовник указував у сажнях. Відомо, що в XVII в. застосовувалося кілька видів сажня. Найпоширеніший сажень, яким найчастіше користувалися теслі - простий, або ручний, обумовлений відстанню між більшими пальцями розкинутих рук. Іншими словами, це катети теслярського косинця (152,7 см), гіпотенуза якого - косий сажень (216 см). Один з одним вони співвідносяться, як сторона й діагональ квадрата, а саме з побудови квадрата на землі й починали розбивку плану древні зодчі.

   Діагональ квадрата, перетворена в сторону нового, більшого квадрата, описаного навколо меншого, давала подвоєну площу й, навпаки, - у два рази зменшену, коли половину діагоналі брали за сторону вписаного квадрата. Для розмітки окладу північні майстри, крім теслярського косинця, мали мірну мотузку, вузлами розділену на прості сажні.

   При самцовій конструкції можна було надавати фронтонам будь-яких обрисів – простого трикутного фронтону, фронтону з «поліпами», тобто з більш пологими частинами внизу, що опираються на «повали», і, нарешті, фронтону криволінійного обрису з килевидним завершенням, що утворює так звану «бочку».


    Дивись також:
Розміри будинків. Конструкція.

Види лісу для будівництва. Теслярське приладдя. Заготівля

Типи народного житла
Функціональна структура житла

Загальна характеристика внутрішнього вигляду житла. Інтер'єр.


    Дивись також:
Розміри будинків. Конструкція.

Види лісу для будівництва. Теслярське приладдя. Заготівля

Палацова архітектура. Палац у селі Коломенському під Москвою

Ґанки, горища, сіни, дво-трьохзрубні хати.
Категорія: Історія розвитку | Додав: miley (2011-08-30)
Переглядів: 3200 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]