Головна » Статті » Креслення » Правила виконання креслень

Схеми розташування елементів конструкцій
На схемі розташування елементів конструкцій (далі — схеми розташування) вказують у вигляді умовних або спрощених графічних зображень елементи конструкцій і зв'язку між ними.

Схему розташування виконують для кожної групи елементів конструкцій, зв'язаних умовами й послідовністю виробництва будівельних робіт (наприклад, «Схема розташування елементів фундаментів та фундаментних балок», «Схема розташування блоків стін підвалу (розгортка блокових стін підвалу)», «Схема розташування колон, зв'язків по колонах, підкранових балок», «Схема розташування ферм (балок)», «Схема розташування панелей стін і перегородок»).

Схему розташування виконують у вигляді планів, фасадів або розрізів відповідних конструкцій із спрощеним зображенням елементів.

На схему розташування наносять:
1) координаційні осі будівлі (споруди), розміри, що визначають відстані між ними і між крайніми осями, розмірну прив'язку осей або поверхонь елементів конструкцій до координаційних осей будівлі (споруди) або в необхідних випадках до інших елементів конструкцій, інші необхідні розміри;
2) відмітки найбільш характерних рівнів елементів конструкцій;
3) позиції (марки) елементів конструкцій;
4) позначення вузлів і фрагментів;
5) дані про допустимі монтажні навантаження.

Однакові позиції (марки) послідовно розташованих елементів конструкцій на схемі розташування, допускається наносити лише по кінцях ряду з указівкою кількості позицій.

Схему розташування панелей стін при багатоярусному розташуванні панелей у межах поверху виконують у площині стін на виді, при однорідному розташуванні — в плані.

У найменуванні схем розташування за необхідності наводять відомості, що визначають положення конструкції в будівлі (споруді). Допускається схемам розташування надавати порядкові номери (наприклад, «Схема розташування елементів перекриття на відм. +7,200 між осями 1—15, В—Г (схема 1)»).

На схемі розташування наносять мітки для встановлення в проектне положення елементів конструкцій, що мають несиметричне розташування заставних виробів й інші відмінні ознаки.

Приклади виконання схем розташування елементів збірних конструкцій наведені на рисунках 3.18-3.20.

Схема розташування елементів фундаментів

Схема розташування плит покриття і панелей стін

У технічних вимогах до схеми розташування за необхідності наводять вказівки про порядок монтажу, замонолічування швів, вимоги до монтажних з'єднань.

Джерело: http://budivniztvo.com/news/2011-12-11-43
Категорія: Правила виконання креслень | Додав: ped4enko (2013-07-05)
Переглядів: 2932 | Теги: розташування, схема | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]