Головна » Статті » Креслення » Правила виконання креслень

Плани поверхів
При виконанні плану поверху положення уявної горизонтальної січної площини розрізу приймають на рівні віконних отворів або на 1/3 висоти поверху, що викреслюють.

У випадках, коли віконні отвори розташовані вище від січної площини, по периметру плану розташовують перетини відповідних стін на рівні віконних отворів.

На плани поверхів виносять:

1) координаційні осі будівлі (споруди);
2) розміри, що визначають відстані між координаційними осями й отворами, товщину стін і перегородок, інші необхідні розміри, відмітки ділянок, розташованих на різних рівнях;
3) лінії розрізів, що проводять, як правило, таким чином, щоб у розріз потрапляли отвори вікон, зовнішніх воріт та дверей;
4) позиції (марки) елементів будівлі (споруди), заповнення отворів воріт і дверей (окрім тих, що входять до складу щитових перегородок), перемичок, сходів й ін. Допускається позиційне позначення отворів воріт та дверей указувати в колах діаметром 5 мм;
5) позначення вузлів і фрагментів планів;
6) найменування приміщень (технологічних ділянок), їх площі, категорії з вибухопожежної і пожежної небезпеки (окрім житлових будівель);
7) межі зон пересування технологічних кранів (за необхідності). Площі проставляють у нижньому правому куті приміщення (технологічної ділянки) і підкреслюють. Категорії приміщень (технологічних ділянок) проставляють під їх найменуванням у прямокутнику розміром 5x8 (п) мм. Для житлових будівель за необхідності на планах указують тип і площу квартир. При цьому площу проставляють у вигляді дробу, в чисельнику якого вказують житлову площу, в знаменнику - корисну.

Допускається найменування приміщень (технологічних ділянок), їх площі і категорії наводити в експлікації, зображеній на рисунку 3.2. В цьому випадку на планах замість найменувань приміщень (технологічних ділянок) проставляють їх номери.

Для житлових будівель експлікацію приміщень, як правило, не виконують.
Форма - експлікація приміщень
Рис. 3.2. Форма - експлікація приміщень

* Категорія за вибухопожежною і пожежною небезпекою.

Убудовані приміщення та інші ділянки будівлі (споруди), на які виконують окремі креслення, зображують схематично суцільною тонкою лінією з відображенням несучих конструкцій.

Майданчики, антресолі, дороги кранів й інші конструкції, розташовані вище від січної площини, зображують схематично штрихпунктирною тонкою лінією з двома крапками.

Приклади виконання планів поверхів будівлі наведені на рисунках 3.4, 3.5.

До планів поверхів виконують:
1) відомість перемичок за формою (рис. 3.3). Приклад заповнення відомості перемичок наведений на рисунку 3.6;
Форма - відомість перемичок
Рис. 3.3. Форма - відомість перемичок

2) специфікації заповнення елементів віконних, дверних та інших отворів, щитових перегородок, перемичок, замаркованих на планах, розрізах і фасадах. Приклад виконання специфікації елементів заповнення отворів наведений на рисунку 3.7, специфікації перемичок - на рисунку 3.8.

Джерело: http://budivniztvo.com/news/2011-12-11-43
Категорія: Правила виконання креслень | Додав: taranenko (2012-02-27) | Автор: Семко В., Скляренко С., Гранько О.
Переглядів: 4990 | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]